Traceability, czyli atut w oczach Partnerów i Klientów

Michał Stadler

Michał Stadler

Key Account Manager w Aplixcom Solutions

Traceability, czyli atut w oczach Partnerów i Klientów

Od jakiegoś czasu dynamika wzrostu sprzedaży samochodów w Europie maleje. Chociaż nie mówimy jeszcze o recesji – można się spodziewać pogłębienia tego trendu. Nie od dziś wiadomo, iż wskaźniki rynku motoryzacyjnego są forpocztą dla innych gałęzi przemysłu. Tym samym, należy oczekiwać spowolnienia gospodarek.

W przypadku automotive ma na to wpływ konflikt ekonomiczny pomiędzy USA i Chinami, Brexit, niestabilność gospodarki włoskiej. Nie bez znaczenia są również zmiany technologii, a przede wszystkim przechodzenie na napęd elektryczny. Z punktu widzenia produkcji oznacza to upraszczanie konstrukcji, nacisk na regenerację podzespołów – a w efekcie mniejszą ilość nowych części oraz zawężanie grona samych dostawców. Wymusza to ponowne przemyślenie strategii rozwoju na najbliższą przyszłość.

Obecnie dostępne są różne technologie systemowe mające na celu, z jednej strony zmniejszenie kosztów stałych, z drugiej- automatyzację, z trzeciej – lepsze dopasowanie do często bardzo specyficznych i dynamicznie zmieniających się wymogów klienta lub rynku. Pojedyncze rozwiązania takie jak SaaS, Chmura, Industry 4.0, Deep Lerning – sztuczna inteligencja, IoT, zaawansowane algorytmy automatycznego planowania APS, solutions on demand – zwyczajnie nie wystarczają. Czynniki te budzą potrzebę dialogu pomiędzy dostawcami usług a klientami. 

Należy zadać pytanie – jak obecnie dostępne narzędzia integrujące w sobie wszystkie powyższe mechanizmy, najefektowniej wykorzystać w swoim przedsiębiorstwie? Przemysł motoryzacyjny, bez wątpienia pokazuje, że jest to już konieczność. Bazę dla nowych rozwiązań stanowi cenne doświadczenie ekspertów. Może czas wymienić się poglądami?

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Aktualności

Lean manufacturing

Podstawową zasadą, na której opiera się lean manufacturing, jest wyeliminowanie marnotrawstwa. Podejście to zakładateż ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych oraz dbanie o potrzeby klienta. Idea została

Przeczytaj więcej »

Wyszukaj na stronie: